EN

Türkmen gençler KDK´da


Türkmen Gençler Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti

Devamını Göster »
Suriye Türkmen Gençleri Kişisel Gelişim ve Liderlik Okulu üyelerinden oluşan öğrenci grubu Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.

Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) ve Suriye Türkmen Meclisi işbirliğinde gerçekleştirilen programa katılan ve Türkiye’nin çeşitli illerinde okuyan 24 üniversite öğrencisi Kamu Diplomasisi Kordinatörü Doç. Dr. Ali Osman Öztürk tarafından kabul edildi.

Türkiye’nin kamu diplomasisi faaliyetlerine ilişkin öğrencilere bilgi veren Öztürk, dünyada ve bölgemizde yaşanan gelişmelerin önemine değindi.

Türkiye’nin bölgede çok daha güçlü olması gerektiğine dikkat çeken Öztürk, “Suriye ülkemiz için önemli ve burada yaşananları yakından takip ediyoruz” dedi. Türkiye’nin her zaman Suriye Türkmenlerinin yanında olduğunu ifade eden Öztürk, öğrencilere ülkelerine döndüğünde kendilerine büyük ihtiyaç olduğunu, bunun için alanlarında uzmanlaşmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.
Tek tek söz alarak kendilerini tanıtan öğrenciler, gelecekle ilgili planlarını anlatarak, Türkiye’nin varlığının kendileri için hayati önemde olduğunu belirtti.
27 April 2017