EN

Türkiye Standı Avrupa´nın En İyisi Seçildi


Türkiye, Berlin’de bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda, “Cologne Business Scholl” tarafından ziyaretçilerin tercihleri dikkate alınarak düzenlenen, “En iyi stand” yarışmasında, Avrupa kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin standı, 190 ülkeden 10 bin firmanın katıldığı fuarda “Avrupa’nın en iyisi” seçildi.

Devamını Göster »
ITB Berlin Turizm Fuarı`na bu yıl Türkiye 3079 metrekarelik stand alanı , 105 stand ve 122 katılımcı ile iştirak etti. Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik`in yaptığı fuarda Türkiye ekolojik turizm alanındaki zenginlikleriyle ön plana çıktı. Türk standı birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Geleneksel el sanatlarımızdan ebru, cam ve ahşap işçiliği gelen konuklara tanıtılırken, DJ İpek Türk tınılarını çağdaş yorumuyla sundu. Ayrıca gelen konuklara lokum ve akide şekeri ikram edildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk standına yoğun bir ilgi vardı. İşte bu yoğun ilgi bu yıl meyvesini verdi ve Türkiye, “Cologne Business Scholl” tarafından ziyaretçilerin tercihleri dikkate alınarak belirlenen en iyi ülke stand yarışmasında Avrupa destinasyonu kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Berlin fuar alanındaki Palais salonunda düzenlenen ödül töreninde Türkiye`nin birincilik ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Berlin Kültür Ataşesi Gözde Şahin aldı.

Avrupa, Asya/Pasifik, Amerika, Almanya, Ortadoğu destinasyon kategorilerini kapsayan ödül “Cologne Business Scholl” adlı kuruluş tarafından veriliyor. “En iyi Stand” ödüllerinde; servis hizmetleri, yenilikçi düşünce, bilgi transferi, özgün tasarım ve stand kalitesi belirleyici kriterler olarak göze çarpıyor. Ödül fuara katılan ziyaretçilerin tercihleriyle belirleniyor. 14 yıldır organize edilen yarışmada Türkiye bugüne kadar bir kez üçüncülük, bir kez de ikincilik kazanmıştı.