EN

Türkiye- Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 600. yılı kapsamında Polonyalı sanatçılar Şirince’de konser verdi


28’inci Uluslararası İzmir Festivali bünyesinde Polonyalı mezzosporano Lilianna Zalesinska, Şirince St. John Baptist Kilisesi’nde konser verdi. Türkiye ile Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 600’üncü yılı sebebiyle düzenlenen etkinliklerden biri olan Şirince´deki konseri çok sayıda vatandaş izledi.

Devamını Göster »
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı´nca (İKSEV) bu yıl 28´incisi düzenlenen "Uluslararası İzmir Festivali" kapsamında Polonyalı mezzosoprano Lilianna Zalesinska, Şirince St. John Baptist Kilisesi´nde konser verdi. Türkiye ile Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 600. yılı sebebiyle düzenlenen etkinliklerden biri olan Şirince´deki konsere İzmirliler büyük ilgi gösterdi.

Mezzosoprano Zalesinska´ya, ‘Müzik ve Tutku’ adlı şan resitalinde piyanist Szczepan Konczal eşlik etti. Mozart, Chopin, Brahms, Tchaikovsky ve Rachmaninov gibi ünlü bestecilerin eserlerini yorumlayan sanatçılar, büyük beğeni topladı.

Polonya´nın İstanbul Başkonsolosu Mirosław Stawski, İzmir Fahri Konsolosu Ceyla Borovalı ve İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper´in de izlediği konser sırasında ezan okunması sebebiyle piyanist Szczepan Konczal´ın kısa ara vermesi ise izleyicilerden alkış aldı.