EN

Türkiye-Avrupa Sivil Toplum Kuruluşları Ortaklık ve İşbirliği Konseyi toplantısında Kamu Diplomasisi sunumu gerçekleştirildiTürkiye-Avrupa Sivil Toplum Kuruluşları Ortaklık ve İşbirliği Konseyi toplantısında Kamu Diplomasisi sunumu gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında koordinatörlüğümüz uzmanlarından Onur Okudan tarafından "Sivil Toplum, Savunuculuk ve Kamu Diplomasisi" başlıklı bir sunum yapıldı.

11-16 Kasım tarihlerinde AKDER(Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği) tarafından öncülük edilen ve 40´tan fazla sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda Koordinatörlüğümüz, Türkiye Ulusal Ajansı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Başbakanlık Dış İlişkiler Başkanlığı tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Kamu diplomasisi kavramı, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü faaliyetleri ve yurtiçi/yurtdışı sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilen ortaklıklar ve muhtemel işbirliklerinin tanıtımının yapıldığı sunum sonrasında konsey üyeleri, Ankara´da bir ziyaret gerçekleştirerek Ali Osman Öztürk ile bir araya geldi.

Heyetin Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğüne gerçekleştirdiği ziyarette, Koordinatörümüz Ali Osman Öztürk tarafından Türkiye’nin uzun vadeli kamu diplomasisi stratejileri heyetle paylaşıldı ve sivil toplum kuruluşları ile kurulabilecek ortaklıklar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.