EN

TİKA’nın Facebook hesabı yenilendi


5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede yardım faaliyetlerini sürdüren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA), sosyal medyayı da etkin şekilde kullanan kurumlar arasında yer alıyor. 5 dilde Twitter hesabı olan TİKA’nın resmi Facebook hesabı da yenilenerek hizmete açıldı.

Devamını Göster »
1992’de kurulan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA), 5 kıtada, 100’ün üzerinde ülkede yaptığı 10 binlerce proje ile Türkiye’nin dünyadaki yardım ve kalkınma faaliyetlerini yürütüyor. Türkiye’nin adını yürüttüğü projelerle dünyaya duyuran TİKA, faaliyetlerini ise sosyal medya araçlarıyla dünya kamuoyuyla paylaşıyor. TİKA’nın Türkçe dışında İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dillerinde Twitter hesabı bulunuyor. Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram’da da hesabı olan TİKA, son olarak Aralık 2013’te Facebook hesabını açtı.
 
TİKA, Facebook hesabı aracılığıyla acil insani yardımlardan altyapı çalışmalarına, teknik yardım projelerinden eğitim faaliyetlerine, dünya tarihi mirasına hizmetten kültürel işbirliğine kadar çeşitli alanlardaki yardım ve işbirliği projelerine ilişkin bilgi ve fotoğrafları takipçileriyle paylaşmaya başladı.

TİKA’nın sosyal medya hesapları:
Facebook: www.facebook.com/tikaTurkey

Twitter: twitter.com/tika_turkey
twitter.com/Tika_English1 
twitter.com/tika_arabic 
twitter.com/tika_fr
twitter.com/tika_deutsch

Instagram:
instagram.com/tika_turkey