EN

Tiger Woods’un kıtalararası vuruşu Türkiye’ye ödül getirdi


Dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods’un 5 Kasım 2013’te Boğaziçi Köprüsü’nde Asya kıtasından Avrupa’ya yaptığı vuruş, Türkiye’ye ödül getirdi. Bu tarihi vuruş sayesinde Türkiye, Etkinlik Sektörü’nün Oscarları olarak kabul edilen ‘European Best Event Awards - Best Public Event’ kategorisinde birinci oldu.

Devamını Göster »
Antalya´da 7-10 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen, ´Turkish Airlines Open 2013´ Golf Turnuvasının açılışında dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods’un Boğaziçi Köprüsü üzerinde Asya´dan Avrupa´ya yaptığı vuruş Türkiye’ye ilk ‘European Best Event Awards - Best Public Event’ ödülünü (Avrupa En İyi Etkinlik Ödülleri- En İyi Kamu Etkinliği Ödülü) getirdi.

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu´nun katkılarıyla düzenlenen etkinlikte, ünlü golfçü Woods, Boğaziçi Köprüsü üzerinde yaklaşık 10 atış yapmıştı. Havadan helikopterle görüntülenen tarihi atışlar, çok sayıda uluslararası basın kuruluşu temsilcisi tarafından takip edilip, canlı olarak yayınlanmıştı.

Ağaoğlu etkinliğe ilişkin açıklamasında, "10 sene önce birisi Tiger Woods gelecek, en büyük para ödüllü turnuvasını Türkiye’de organize edeceksiniz dese bana hayalin ötesinde gelirdi. Bu ülkeye bu kadar büyük golfçüleri getiren de, turnuvanın Türkiye’ye verilmesi de, Tiger’in gelmesi de Türkiye’nin gücü. Çok büyük prestijimiz var. Ülkem adına konuşuyorum, mütevazi olmaya gerek yok. Golf Avrupa’da 250 yıldır oynan bir spor. 2013 yılı itibariyle Avrupa kıtasında hem sporcu katılımı, hem para ödülü hem de bizim ülke olarak sağladığımız imkanlar açısından bakıldığında şu anda Avrupa kıtasındaki bir numaralı turnuva" ifadelerini kullanmıştı.

23-24 Ekim 2014 İspanya Sevilla’da düzenlenen, 30 farklı ülke, 160’tan fazla kişinin katıldığı Etkinlik Sektörü’nün Oscarları olarak kabul edilen European Best Event Awards - Best Public Event kategorisinde Kıtalararası Golf Vuruşu ile Atölye şirketi, bu ödüle layık görülen ilk Türk firması unvanını kazandı.

Atölye Grup Genel Müdürü Mehmet Ulusoy, ödülün kazanılmasının ardından yaptığı açıklamada, bu ödüle layık görülen ilk Türk firması olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirterek, etkinlik sektörünün Türkiye’de çok ilerlediğini ve Türkiye´nin ülke olarak artık Avrupa’nın en iyileri arasında yer aldığını söyledi.