EN

Tiger Woods’un kıtalararası vuruşu dünya basınında


Dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods’un, Boğaziçi Köprüsü’nde Asya kıtasından Avrupa kıtasına yaptığı tarihi vuruş, dünya basınında geniş yer buldu.

Devamını Göster »
Antalya´da 7-10 Kasım tarihlerinde düzenlenecek PGA Avrupa Turu final serisinin 3’üncü ayağı ‘Turkish Airlines Open 2013’ Golf Turnuvası için Türkiye´de bulunan dünyanın en başarılı golfçüsü Woods´un, iki kıtayı birleştiren köprü üzerinde Asya´dan Avrupa´ya yaptığı tarihi vuruş dünya medyasında büyük yankı buldu.

İngiliz Telegraph gazetesinin, ‘Tiger Woods, İstanbul´da Boğaziçi Köprüsü´nde Asya´dan Avrupa´ya vuruş yaptı’ başlığıyla verdiği haberde, ABD´li golfçünün nisan ayında yaptığı bir vuruşun bayrak direğine çarpıp suya düştüğü hatırlatılarak, “Tiger suyla olan sorununu, Asya’dan Avrupa’ya vuruş yapan ilk golfçü olarak çözdü” denildi. Haberde, Woods´un en büyük hayranlarından biri olan Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu´nun, "Tiger bir çok konuda süper star. Bize pahalıya mal olduğunu ancak buna değer olduğunu biliyoruz" sözlerine de yer verildi.

‘İstanbul iki kıtayı birleştiren nadir kentlerden’
ABD´den yayın yapan USA Today gazetesi de İstanbul´un, dünyada iki kıtayı birleştiren nadir kentlerden biri olduğuna vurgu yaparak, "İstanbul’a gittiğinizde, kıta ötesi faaliyetlere katılmaya kendinizi mecbur hissedersiniz; akşam yemeğinizi Avrupa´da, tatlınızı Asya´da yemek gibi" yorumunu yaptı. Haberde, "Tiger Woods iseniz, sporunuzu bir kademe üstte icra edersiniz. Yolları trafiğe kapattırır, kıtaları birbirine bağlar, hafta sonu Türkiye´de katılacağınız golf turnuvasına farkındalığı artırmak için Boğaziçi Köprüsü´nden vuruş yaparsınız" ifadeleri yer aldı.

New York Post gazetesi de ‘Tiger Woods kıtalararası vuruş yaptı…hiç abartısız’ başlıklı haberiyle tarihi vuruşu duyurdu. "Woods’un mirası kıtaları birleştirmişti, şimdi de oyunu” denilen haberde, ABD´li golfçünün, dünyanın en uzun 4’üncü köprüsü üzerinden yaptığı vuruşun atmosferi anlatıldı.

Avustralya´dan yayın yapan ABC News de ‘Tiger Woods, İstanbul´daki Boğaziçi Köprüsü´nde trafiği durdurup, Asya´dan Avrupa´ya vuruş gerçekleştirdi’ başlığıyla verdiği haberde, Boğaziçi Köprüsü´nün, dünyanın bir kıtayı diğerine bağlayan en işlek köprülerden biri olduğu vurgulandı.

Çin’den yayın yapan Shanghai Daily’nin haberinde ise Woods´un Asya kıtasına helikopterle indiği ve iki kıta arasındaki gösteri vuruşunu gerçekleştirdiği belirtildi.

7 milyon dolarlık turnuva
‘Turkish Airlines Open 2013’ Golf Turnuvası’nın açılışı anlamı taşıyan vuruş sonrası Tiger Woods’un yanı sıra dünyanın önde gelen golfçüleri, Antalya’da yapılacak olan ve Avrupa’nın en heyecan verici golf turnuvası olarak nitelendirilen organizasyonda büyük bir rekabet yaşayacak. Turnuva takviminde Race to Dubai öncesi önemli bir yer tutan ve dünya sıralamasında birinciliği olan Tiger Woods’un da katılacağı turnuvanın kazananı 7 milyon dolarlık büyük ödülün de sahibi olacak. ‘The Turkish Airlines Open 2013’, 7-10 Kasım tarihleri arasında Antalya’nın Belek Beldesi’nde yapılacak.