EN

TESA Vakfı’ndan Koordinatörlüğümüze ziyaret


TESA Vakfı yetkilileri, uygulamakta oldukları “Türkiye, İsrail ve Filistin Uzmanlar Programı” kapsamında Koordinatörlüğümüzü ziyaret etti.

Devamını Göster »
Arjantin’de sürdürülebilir ekonomi ve çevre konularında faaliyet gösteren sivil toplum örgütü TESA Vakfı yetkilileri, uygulamakta oldukları “Türkiye, İsrail ve Filistin Uzmanlar Programı” kapsamında, 14-15 Kasım tarihlerinde Türkiye’ye de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk ziyaretlerini Koordinatörlüğümüze yapan TESA heyeti, Koordinatörümüz Ali Osman Öztürk ile bir araya geldi. Türkiye’nin kamu diplomasisi, mülteciler ve FETÖ gibi konularda heyete detaylı bilgi veren Öztürk, ülkemizin her zaman insanı merkeze alan bir politika yürüttüğünü söyledi. 
Türkiye’nin her koşulda mazlumun yanında durduğuna dikkat çeken Öztürk, “göç ve mülteci” konularının bütün dünyanın sorunu olduğunu dile getirdi. Öztürk, heyetle bölgesel ve uluslararası gelişmeler konularında da görüş alıverişinde bulundu. TESA heyeti, Koordinatörlüğümüzün işbirliğinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, Afet ve Acil Durum Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı’nı da ziyaret ederek, Türkiye’nin “mülteci ve göç” konularındaki çalışmaları hakkında bilgi aldı.
15 November 2017