EN

Nahrain Center, KDK’yı ziyaret etti


Irak düşünce kuruluşu temsilcileri Koordinatörlüğümüzü ziyaret etti.

Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) ile Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarlığına bağlı araştırma merkezi olan Nahrain Center arasında imzalan işbirliği protokolü kapsamında Türkiye’ye gelen düşünce kuruluşu temsilcileri Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünü ziyaret etti. Ziyarette Kamu Diplomasisi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Osman Öztürk ile bir araya gelen heyet birçok konuda görüş alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin kamu diplomasisi faaliyetlerine ilişkin heyete bilgi veren Öztürk, “Türkiye olarak komşularımızla ilişkilere büyük önem veriyoruz” dedi. Bölge ülkelerinin geleceğinin ortak olduğunu belirten Öztürk, şu noktalara vurgu yaptı: “Biz olmayı başarmalıyız. Ekonomiden eğitime bütün alanlarda ilişkilerimizi geliştirmeliyiz. Bizimle çalışmak isteyen herkese kapımız açık. Bu anlamda düşünce kuruluşlarına büyük görevler düşüyor.”

Söz alan düşünce kuruluşları temsilcileri ise Türkiye ile Irak arasında işbirliğinin artırılması gerektiğine vurgu yaptı. Bölge ülkelerinin “Biz” ruhu ile hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken heyet üyeleri, “Geleceğimiz ortak. Birlikte işbirliği içinde hareket edersek kazanırız” diye konuştu.