EN

Marmara Üniversitesi öğrencileri Ankara’yı ziyaret etti


Koordinatörlüğümüzün üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Dış Politika Tanıtım Programları kapsamında Marmara Üniversitesinden 25 öğrenci, dış politikaya ilişkin kurumları ziyaret etmek ve Türk dış politikası hakkında bilgi almak üzere Ankara’ya geldi.

Devamını Göster »
14-16 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen programla öğrenciler, Türkiye’nin dış politika kurumlarının işleyişini yerinde görme ve Türk dış politikasını yürüten aktörlerle tanışma fırsatı yakaladı. Program kapsamında ilk olarak Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünü ziyaret eden konuk heyet Koordinatörümüz Cemalettin Haşimi ile bir araya geldi. Program kapsamında ziyaret edilecek kurumlar ile ilgili bilgi veren Haşimi, öğrencilere kamu diplomasisi anlayışının geçmişten bugüne değişimini ve Türkiye’nin kamu diplomasisi vizyonunu anlattı.

14’üncüsü düzenlenen program kapsamında Marmara Üniversitesi öğrencileri TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü, Anadolu Ajansı (AA), Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezini (ORSAM) ziyaret etti. 

Dış Politika Tanıtım programıyla daha önce, Kahramanmaraş Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Bingöl Üniversitesi öğrencilerini Ankara’da ağırladık.