EN

Lübnan-Türk Dostluk Derneği Üyeleri Ankara´daydı


Lübnan-Türk Dostluk Derneği üyeleri, Koordinatörlüğümüzün davetlisi olarak 19-23 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara´daydı. Dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, başkentte birçok kurum yetkilisiyle temas kurdu. Görüşmelerde Türkiye-Lübnan ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeler ele alındı.

Devamını Göster »
Dernek üyeleri, 20 Mayıs Pazartesi programlarına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Erşat Hürmüzlü´yü ziyaret ederek başladı. Ardından Başbakanlık´a geçen Lübnanlı heyet, Koordinatörümüz Cemalettin Haşimi tarafından kabul edildi. 1956-1995 tarihleri arasında Türkiye üniversitelerinden mezun olan Lübnan-Türk Dostluk Derneği üyelerine, Koordinatörümüz Cemalettin Haşimi koordinatörlük faaliyetlerini ve Türkiye´nin dış politika vizyonunu anlattı. Heyet günün son programında Dışişleri Bakanlığında Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcısı Esra Demir´le görüştü. 

Dernek üyeleri, 21 Mayıs Salı günü TİKA´yı ziyaret ederek kurum faaliyetlerine dair bir sunum dinledi. Lübnanlı heyet, gün içinde Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi´yi ve sonrasında Kültür Bakanlığını ziyaret ederek bilgi aldı.

Lübnan-Türk Dostluk Derneği üyeleri, 22 Mayıs Çarşamba günü öncelikle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ziyaret etti ve Kültürel Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Çokçevik ile görüştü. Dernek üyeleri Gençlik ve Spor Bakanlığında Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eravcı ile görüştükten sonra Başbakanlık´a geçti. Heyet günün son programında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Birol Ekici tarafından kabul edildi.

Programın katılımcıları şu şekilde: Mütevelli Heyeti Başkanı Ezzedine Sheikh Al Arab, Dernek Başkanı Dr. Safwan Dannaoui, Genel Sekreter Dr. Jalal Kassab, Mütevelli Heyeti Üyeleri Dr. Monzer Kabbara, Dr. Samir Kabbara, Dış İlişkiler Başkanı Rami Mahfoud