EN

II. Uluslararası ILEM Yaz Okulu İstanbul’da düzenlendi


Koordinatörlüğümüz, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ve İlmi Etüdler Merkezi (İLEM) işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası ILEM Yaz Okulu, 23-29 Ağustos tarihleri arasında, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Devamını Göster »
“İslam Dünyasında Devlet ve Toplum” konulu Yaz Okulunun açılış konuşmasını İlmi Etüdler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar yaptı. II. Uluslararası İLEM Yaz Okulu’nun ilk dersi ise Beyrut Amerikan Üniversitesi Sari Hanafi tarafından gerçekleştirildi.

İslam Dünyasında Sosyal Bilimlerin Krizi konulu ilk derse büyük ilgi gösteren akademisyenler hem yorumlarıyla hem de sorularıyla sosyal bilimler alanında yapılan çalışmalara dair özgün görüşlerini ortaya koydu.

Farklı kültür ve disiplinlerden bir araya gelen akademisyenlerin fikir alışverişinde bulunmasını amaçlayan II. Uluslararası İLEM Yaz Okulu özgün akademik çalışmaların oluşmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Bir hafta boyunca devam eden etkinlikte ders veren akademisyenler arasında Columbia Üniversitesi’nden Wael B. Hallaq, Delaware Üniversitesi’nden Muqtedar Khan, Westminster Üniversitesi’nden Abdulvahap El Efendi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Halil İbrahim Yenigün de yer aldı.