EN

Genç Liderler Programının 3’üncüsü için başvurular başladı


Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından 2013 yılından beri düzenlenen ve yeni nesil gençlerin başarılı rol modeller olarak yetişmelerini hedefleyen Yurtdışı Genç Liderler Programının üçüncüsü için başvurular başladı.

Devamını Göster »
2015 yılı Yurtdışı Genç Liderler Programı için 8 ülkeden 45 öğrencinin kabul edilmesi öngörülüyor. Programa; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avusturya, Avustralya, Birleşik Krallık, Danimarka, Fransa ve Hollanda’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören başarılı gençler başvuruda bulunabilecek. 8 ülkeden gençleri bir araya getiren Genç Liderler Programı, Mart ve Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenecek.

Başbakanlık YTB tarafından düzenlenen programa; orta öğretiminin tamamını yurtdışında tamamlayan ve bu 8 ülkeden birinde lisans ya da yüksek lisans eğitimine devam eden Türk vatandaşları ya da vatandaşlıktan izinle çıkanlar başvuruda bulunabiliyor.

Program dâhilinde seminerler, kültür gezileri, atölye çalışmaları, vizyon konuşmaları ve kültür sanat programları düzenlenmesi planlanıyor.

Genç Liderler Programına başvurular ise 5 Ocak- 09 Şubat 2015 tarihleri arasında www.ytb.gov.tr/gencliderler sitesi üzerinden yapılabiliyor.