EN

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü


Doç. Dr. Ali Osman Öztürk

Kamu Diplomasisi Koordinatörü 
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi´nden mezun olan Doç. Dr. Ali Osman Öztürk, yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu´nun Sosyal Politikaları ve Endüstri İlişkileri programından, doktora derecesini ise Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi´nin Kamu Yönetimi bölümünden almıştır.

Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi´nde öğretim üyesi olarak görev yapan Öztürk, Medipol Üniversitesi´nde akademik çalışmalarını sürdürmekteyken Kasım 2014´te Başbakan Müşavirliğine atanmıştır.
Uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi ve bilimsel toplantılarda bildirileri bulunan Öztürk, aynı zamanda Amerikan Kamu Yönetimi Topluluğu üyesidir.

Daha önce Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş´a Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kapsamına giren alanlarda danışmanlık yapan ve uluslararası toplantılarda çeşitli görevler yürüten Doç. Dr. Ali Osman Öztürk, Nisan 2016´dan bu yana Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörüdür.