EN

Akil Adamlar Konferans Serisinin Yedincisi David Burrell’in Katılımıyla Gerçekleşti


Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünün düzenlediği Akil Adamlar Konferans Serisinin yedinci konuğu Felsefe ve Teoloji Profesörü David Burrell oldu. Burrell, 9-11 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen programda; “İslam–Batı İlişkileri ve İslamofobia” başlıklı bir konferans verdi.


Devamını Göster »
09-11 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul’da bulunan David Burrell, hem Marmara Üniversitesi ve McGill Üniversitesinin düzenlediği “İbrahimi Dinler ve Felfese” konulu bir toplantıya katıldı hem de “İslam–Batı İlişkileri ve İslamofobia” başlıklı bir konferans verdi.

Burrell ayrıca Today’s Zaman gazetesinden Mahir Zeynalov ve Star gazetesinden Halime Kökçe ile birer mülakat gerçekleştridi.

 
DAVİD BURRELL KİMDİR?

Felsefe ve Teoloji profesörüdür. Aynı zamanda Sanat ve Edebiyat Fakültesi Fahri Profesörülüğü de bulunmaktadır. 1954, Notre-Dame Universitesi’ni 1954 yılında, Gregorian Üniversitesi’ni 1960 yılında, Yale Üniversitesini 1965 yılında bitirmiştir. Uzmanlık alanları, din felsefesi, İslam felsefesi, karşılaştırmalı teolojidir.

Almış olduğu ödüller: Lund Üni: Teoloji Doktoru Onur Unvanı-2008, Amerikan Katholik Felsefe Birliği –Aquinas Ödülü-2009, Amerika Katholik Teoloji Topluluğu- John Courtney Murrad Ödülü-2009

Kitaplarından bazıları şunlardır: Benzerlik ve Felsefi Dil, Aquinas: Tanrı ve Eylem, Bilinmeyen Tanrıyı Bilmek, Doğruya Giden Arkadaşlıklar, Özgür İnanışı Öğrenmek: Musevi, Hristiyan ve Müslüman Geleneklerinden İşaretler. Makaleleri ise: Analoji Üzerine Bir Not: Yeni Skolastisizm, Aristo ve Gelecekteki İhtimaller: Felsefi Çalışmalar, Kant ve Felsefi Bilgi: Yeni Skolastisizm, Tanrı: Dil ve Üstünlük

 
BASIN YANSIMALARI